Výstava Archa naděje

Výstava Archa naděje Galerie Mariánská v Českých Budějovicích od 27. listopadu 2015 a do 29. února 2016.

http://www.galerie-marianska.cz/vystava-archa-nadeje/ 

představí široké veřejnosti reliéfy a plastiky akademického sochaře Michala Moravce. Jeho realisticky uchopená tvorba vyvěrá z hlubokých citových prožitků utrpení, soudržnosti, lásky a naděje. Monumentální plastiky dokumentují dějinné symboly i sakrální náměty se smyslovostí a niterným zaujetím.

Součástí výstavy jsou unikátní ilustrace, dokumenty a úryvky z deníku Karla Brandýse, přímého účastníka exodu židovského obyvatelstva v roce 1940, který popisuje svízelnou cestu Židů do Palestiny.

Prostřednictvím těchto prvků se vytváří konkrétní emoční vazba mezi uměleckým dílem a příběhem trosečníků lodi Patria – Archy naděje. Cílem výstavy je dokreslit atmosféru nedobrovolného exodu propojením uměleckých děl s dobovými materiály a dokumenty. 
Deník poskytlo ze svých sbírek Židovské muzeum v Praze. 
Zde si můžete prohlédnout fotografie z vernisáže výstavy Archa naděje. Galerie zde.
 
Akademický sochař Michal Moravec
 „Není myšlenky abstraktní bez myšlenky konkrétní.“
Vystudoval obor kamenosochařství na Střední průmyslové škole sochařské v Hořicích. V letech 1969 – 1975 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, obor sochařství. Studium ukončil státní zkouškou v ateliéru monumentálního a figurálního sochařství prof. Jiřího Bradáčka. Od roku 1976 působí jako profesor na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích, kde vyučuje  odborné předměty jako modelování, figurální kreslení, technologii a práci v materiálech. Mimo pedagogické působení se věnuje své vlastní výtvarné tvorbě. Žije a pracuje v Lukavci u Hořic. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie Praha, Státní galerie výtvarného umění Náchod, Městské galerie Polička, Galerie města Berlín – Neukölln, ale také v soukromých sbírkách v České republice i v zahraničí (Berlíně, Vídni, Soulu, Würzburgu a New Yorku). Realizoval řadu samostatných i kolektivních výstav u nás i v zahraničí. Je autorem více než padesáti významných realizací ve veřejném prostoru. Za všechny jmenujme například bronzový pomník Laurin a Klement v Mladé Boleslavi, pískovcové sousoší Bylo nás pět – pomník Karlu Poláčkovi v Rychnově nad Kněžnou, nebo plastiku Svět před Kongresovým centrem v Praze.


Partneři výstavy


Kalendář akcí

<<  2/2019  >>

PoÚtStČtSoNe
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
     

Historická fakta a souvislosti

Program

Tvůrčí tým

Martin Vačkář / scénář
Jiří Ornest / texty písní
Aleš Březina / hudba

Jana Kališová / divadelní režie
Jana Zbořilová / výtvarnice

 

© 2015 - 2015 www.bratriwebu.cz // design - Lenka Cimlová Ostrá

Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice